رضایت از زندگی چگونه به دست می‌آید؟

اگر می‌خواهید در زندگی‌تان به آرامش برسید، یک راه بیشتر ندارید؛ باید از همین روزهای جوانی برای به دست آوردن رضایت از زندگی تلاش کنید.

آرمان: همه ما در زندگی‌مان افراد مختلفی را دیده‌ایم، اطرافیان و نحوه زندگی‌شان هر کدام برای ما مثل یک دانشگاه است.

آنهایی که به موفقیت رسیده‌اند، آنهایی که زندگی خوبی را برای خود ساخته‌اند، آنهایی که از زندگی‌شان راضی هستند و آنهایی که همیشه فکر می‌کنند یک چیزی کم است و یک جای کار می‌لنگد. نگاهی به اطرافتان بیندازید. پای صحبت بزرگترها بنشینید، خیلی از آنها مشکلات زیادی را پشت سر گذاشته‌اند اما می‌گویند آن زمان‌ها با آنکه زندگی سخت‌تر بود اما راحت‌تر بودیم. ماشین لباسشویی، ظرفشویی، اینترنت، تلفن و… وجود نداشت اما دلمان خوش‌تر بود. زندگی آنها یک نکته مثبت داشت، از زندگی خودراضی‌تر بودند.

حسی که این روزها برخی با آن بیگانه‌ایم، حس زیبای رضایت از داشته‌ها و نداشته‌هاست. هر چند به دست آوردن این حس در سعادت و خوشبختی همه مهم است اما در جوان‌ها به دلیل حضور در سال‌های طلایی زندگی‌شان و آینده‌ای که پیش‌روی دارند، مهم‌تر خواهد بود.

واقعا رضایت از زندگی چگونه به دست می‌آید؟ هرکس رضایت از زندگی را به‌گونه‌ای معنی می‌کند و طبق تعریفی که دارد، برای زندگی‌اش برنامه می‌ریزد. کسی که فکر می‌کند رضایت از زندگی با داشتن پول بیشتر به دست می‌آید، هر روز به‌دنبال به دست آوردن است. جمع‌آوری پول، گرفتن مدارک علمی، رسیدن به شهرت و خلاصه هر چیزی که به داشته‌هایش اضافه کند.

برخی رضایت از زندگی را معلول نداشتن مشکلات می‌دانند و برخی… زندگی ما آدم‌ها کم‌وبیش با مشکلات مختلفی رو‌به‌روست، برخی بیشتر و برخی کمتر؛ مشکلات مالی، کمبودهای عاطفی، بیماری و ازدست‌دادن اما چیزی که مهم است نوع نگاهی است که به زندگی و اتفاقات آن داریم.

روان‌شناسان رضایت از زندگی را این‌گونه معنا می‌کنند: نگرش مثبت فرد نسبت به زندگی کنونی، با تمام مشکلات و سختی‌ها، تلخی‌‌ها و ناکامی‌ها و در کنار آن پیروزی‌ها و موفقیت‌ها، شادی‌ها و پرورش استعدادها. یک‌بار دیگر تعریف بالا را مرور کنید: نگرش مثبت نسبت به شرایط کنونی با همه کاستی‌ها و خوبی‌هایش. واقعا چنین چیزی حکم کیمیا را دارد. اگر بتوانید در همین سنین جوانی به آن دست پیدا کنید، عمر پیش‌رو را با آرامش سپری خواهید کرد.

The post رضایت از زندگی چگونه به دست می‌آید؟ appeared first on توریسم آنلاین.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *