از نیمه بهمن هوای کشور برفی می‌شود

یک هواشناس برجسته از ورود یک توده هوای سرد و برفی از نیمه بهمن‌ماه به آسمان ایران خبر داد و گفت: این توده هوای سرد همراه برف و یخبندان متوسط و نسبتاٌ شدید خواهد بود

برترین ها: یک هواشناس برجسته از ورود یک توده هوای سرد و برفی از نیمه بهمن‌ماه به آسمان ایران خبر داد و گفت: این توده هوای سرد همراه برف و یخبندان متوسط و نسبتاٌ شدید خواهد بود.

حسین اردکانی، هواشناس برجسته کشور، با اشاره به گذر از بازه زمانی چهار، چهار و خروج سامانه هوای گرم و مرطوب و بارانی در روزهای آینده از کشور گفت: از ۱۵ بهمن ماه به تدریج هوای سردی از بسط و توسعه فشار زیاد سیبیری از شمال و شمال شرق کشور وارد می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه باید در انتظار دومین هجوم توده هوای سرد سیبیری به صورت «Mild or servere and cold spell» باشیم، خاطرنشان کرد: ورود این توده هوای سرد در نیمه بهمن‌ماه اتفاق خواهد افتاد.

اردکانی با بیان اینکه این توده هوای سرد برخلاف توده هوای قبلی که از شمال اسکاندیناوی به سمت مرکز اروپا و دریای سیاه ،ترکیه و سپس شرق دریای مدیترانه وارد کشور شده بود، از طریق شمال سیبری و در امتداد سلسله کوههای اورال و دریاچه اورال وارد کشور می‌شود، اعلام کرد: به احتمال زیاد این توده هوای سرد همراه برف و یخبندان متوسط و نسبتاٌ شدید خواهد بود.

این استاد برجسته هواشناسی تصریح کرد: این توده هوای سرد از شمال کشور وارد شده و به بیشتر استانها نفوذ خواهد کرد، بنابراین تمامی استانهای شمالی، شرقی، سلسله جبال البرز و شمال غرب کشور، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، لرستان تحت تاثیر مستقیم این هوای سرد و برفی خواهند بود.

اردکانی به کشاورزان و باغداران مرکبات شمال کشور هشدار داد: تمهیدات لازم برای مواجهه با این هوای سرد را در نظر بگیرند.

The post از نیمه بهمن هوای کشور برفی می‌شود appeared first on توریسم آنلاین.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *