۵ سال همراهی با شما؛یادداشتی برای آغاز ۶ سالگی توریسم آنلاین

سایت «توریسم آنلاین» را دنباله هفته نامه «سیاحت و تجارت» می دانم. همانگونه که روزنامه «توریسم» دنباله «سیاحت و تجارت» است.

هفته نامه «سیاحت و تجارت» سال ۱۳۸۰ با باور داشتن پتانسیل های بسیار بالای کشور پهناورمان از میراث فرهنگی و جاذبه های گردشگری پا به عرصه مطبوعات گذاشت و بدون توجه به خط و ربط ها به عنوان یک هفته نامه مستقل در راستای معرفی این این سرزمین کهن و گوهرور فعالیت خودر را آغاز کرد.
این نشریه اما تواست در مدت زمانی اندک به عنوان یک نشریه اثرگذار در مسایل سیاحتی وتجارتی حتی فراتر از مرزهای کشور در میان ایرانیان جایی برای خود دست و پا کند و در سبد کالاهای اساسی هفتگی خانواده ها جای گیرد.
«سیاحت و تجارت» با سه زبان فارسی-عربی و انگلیسی و برای این که بتواند به عنوان یک نشریه اثرگذار ایرانی جلوه کند با مطالبی از جاذبه های ناشناخته گردشگری ایران و جهان-تحلیل های کارشناسانه حققان این حوزه و… منتشر می شد.
یکی از کارهای نو و ابتکاری و جالب این بود که «سیاحت و تجارت»به عنوان اولین و تنها نشریه ایرانی برای اولین بار به صورت همزمان در دو کشور منتشر شد.
این نشریه در ایران و امارات متحده عربی(به صورت گلاسه تمام رنگی) همزمان چاپ و منتشر می شد که این مهم در آن برهه زمانی حرکت نوینی محسوب می شد.
پس از انتشار موفق هفته نامه«سیاحت و تجارت»با درخواست آقای حسین واحدی پور صاحب امتیاز و مدیر موسسه بین المللی مطبوعاتی خبر امتیاز هفته نامه «سیاحت و تجارت» به روزنامه و نام آن به «توریسم» تغییر یافت.
اولین شماره روزنامه توریسم اما به عنوان تنها روزنامه گردشگری جهان در ۱۶ صفحه گلاسه رنگی روز شنبه هفدهم اسفندماه سال ۱۳۹۲ با هدف”توسعه صنعت گردشگری ایران” منتشر شد.

***

نوزدهم مهرماه سال ۱۳۹۳ با حضور دکتر سلطانی فر رییس وقت سازمان میراث فرهنگی و وزیر فعلی ورزش و جوانان، پایگاه خبری-تحلیلی توریسم آنلاین رونمایی شد و امروز این پایگاه خبری وارد ششمین سال فعالیت خود شده است.
توریسم آنلاین در تازه ترین رتبه بندی معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در میان ۲۰۰ پایگاه خبری رتبه ۱۷ را به دست آورد.
این پایگاه خبری اکنون به جز زبان فارسی، مطالب مهم را به زبان های عربی،انگلیسی، فرانسه و روسی نیز منتشر می کند.
برای توریسم آنلاین و ارتقا آن برنامه هایی داریم که سعی می کنیم به مرور زمان آن ها را اجرایی کنیم.

***

سپاس از استاد حسین واحدی پور-صاحب امتیاز و مدیر موسسه بین المللی رسانه ای خبر- که همیشه یارو راهنما و پشتیبانمان بوده اند و تشکر از همکارانم خانم هستی حقیقی دبیر بخش ترجمه- و خانم نازنین رزم آهنگ دبیر بخش پایش سایت.
و درود ویژه به شما مخاطبان عزیز و فهیم که حضورتان بهترین تشویق و انگیزه برایمان است.

توریسم آنلاین در تازه ترین رتبه بندی معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در میان ۲۰۰ پایگاه خبری رتبه ۱۷ را به دست آورد. این پایگاه خبری اکنون به جز زبان فارسی، مطالب مهم را به زبان های عربی،انگلیسی، فرانسه و روسی نیز منتشر می کند.

The post ۵ سال همراهی با شما؛یادداشتی برای آغاز ۶ سالگی توریسم آنلاین appeared first on توریسم آنلاین.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *