کمپین داوطلبان میراث جهانی یونسکو به باغ پهلوانپور رسید

مدیر پایگاه باغ جهانی پهلوان پور مهریز گفت: برای دومین بار کمپین داوطلبان میراث جهانی یونسکو در سایت میراث جهانی باغ پهلوان پور مهریز برگزار شد.

چمدان: الهام جلوداری گفت: برای دومین بار کمپین داوطلبان میراث جهانی یونسکو از هشت کشور مختلف از جمله روسیه، ایتالیا، فرانسه، مجارستان، اسپانیا، بلژیک و عمان در سایت میراث جهانی باغ پهلوانپور مهریز برگزار شد.

او افزود: داوطلبان ایرانی نیز از استان‌های مختلف کشور به همراه انجمن‌ها و تشکل‌های مردم نهاد استان یزد به منظور انجام فعالیت‌های داوطلبانه به سایت باغ پهلوانپور مهریز آمدند.

مدیر پایگاه باغ جهانی پهلوانپور مهریز ادامه داد: مرمت آسیاب کنار باغ جهانی پهلوانپور، مبارزه با آفات و علف‌های هرز این باغ، لایروبی قنات حسن آباد و پاکسازی محوطه اطراف باغ و قنات و همچنین سخنرانی و نشست‌های نیمه تخصصی پیرامون میراث آب از جمله برنامه‌های داوطلبان میراث جهانی یونسکو در مهریز بود.

او افزود:کارگاه آموزشی برای کودکان، کارگاه چینه و اجرای دیوار چینه‌ای در اطراف باغ پهلوانپور و بازدید از روستای هنزا و آشنایی باصنایع دستی و آموزش بافت گیوه از برنامه‌های دیگر این گروه داوطلبان بود.

جلوداری با اشاره به این‌که کمپین داوطلبان میراث جهانی یونسکو هم‌زمان در چند کشور اروپایی و آفریقایی ازجمله آلمان، ایتالیا، کامرون، زیمباوه و غیره در حال اجرا است، گفت: در کشور ایران، سایت باغ پهلوانپور پذیرای این گروه داوطلبان است.

داوطلبان حمایت از میراث جهانی یونسکو سال ۲۰۱۹ در ۵۷ سایت و در ۳۱ کشور مختلف دنیا به انجام فعالیت‌های داوطلبانه می‌پردازند که باغ پهلوانپور مهریز و قنات جهانی حسن‌آباد یکی از آن‌ها است

The post کمپین داوطلبان میراث جهانی یونسکو به باغ پهلوانپور رسید appeared first on توریسم آنلاین.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *