هزینه مرمت آثار تاریخی مشمول معافیت های مالیاتی است

بر اساس بند “د” تبصره ۱۰ قانون بودجه سال ۹۸ اشخاص حقیقی و حقوقی شامل افراد، شرکت ها، صنایع، کسب و کارها و مودیان مالیاتی می‌توانند در راستای احداث، تکمیل، تجهیز فضاها، حفاظت، مرمت و نگهداری از بناهای تاریخی، فرهنگی اقدام و هزینه‌های مربوطه را با تائید سازمان میراث فرهنگی به عنوان هزینه‌های قابل قبول مالیاتی محاسبه کنند.

ایرنا: سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان روز یکشنبه در نشست با مدیران و مسئولان ادارات و نمایندگی های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: دستیابی به اهداف صنعت گردشگری در شهرستانهای استان کرمان نیازمند افزایش سطح تعاملات با دستگاه های مرتبط به ویژه فرمانداریها است.

فریدون فعالی با بیان اینکه در اسناد بالا دستی کشور از صنعت گردشگری به عنوان یکی از مهم ترین محورهای توسعه نام برده شده است اظهار داشت: فرمانداران در مقام رئیس دائمی ستاد تسهیلات سفر در شهرستانها برای فعالیت هرچه بهتر این ستاد، منابع مالی مناسبی را اختصاص دهند.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با اشاره به اینکه باید مسئولان و مدیران شهری به اهمیت توسعه گردشگری آگاهی پیدا کنند تاکید کرد: علاوه بر دستگاه های اجرایی، فعالان حوزه گردشگری و سمن ها نیز می توانند نقش موثری در توسعه این صنعت و حفظ و حراست از بناهای تاریخی ایفا کنند.

وی تصریح کرد: از سرمایه گذاران بخش خصوصی برای توسعه صنعت گردشگری حمایت می کنیم و مسئولان برای پیشبرد اهداف خود در صنعت گردشگری در راستای جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی تلاش بیشتری به کار گیرند.

فعالی با بیان اینکه باید اهتمام لازم در راستای تکریم سرمایه گذاران و ایجاد زمینه برای فعالیت آسانتر آنها به کار گرفته شود، گفت: بروکراسی پیچیده و طولانی اداری موجب دلسردی سرمایه گذاران می شود و انتظار می رود با حذف این موانع رضایت سرمایه گذاران فراهم شود.

وی با اشاره به لزوم شناسایی و معرفی پروژه های شاخص حوزه های مختلف میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستانهای استان کرمان افزود: بهره برداری از پروژه های شاخص هر شهرستان با همکاری فرمانداران و مدیران مرتبط در دستور کار این اداره کل است.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با اشاره به برگزاری رویدادها و جشنواره های هدفمند و برنامه ریزی شده گفت: امروز باید جشنواره ها و رویدادهای فرهنگی و اجتماعی با مساله گردشگری پیوند زده شود بطوریکه با برگزاری این جشنواره ها بتوانیم تعداد کثیری از گردشگران را به سوی مقصد مورد نظر جذب کنیم و بسته های گردشگری متنوعی را به آنها ارائه کنیم.

وی با بیان اینکه اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان در برگزاری این قبیل جشنواره ها می تواند نقش همکار را ایفا کند افزود: مرمت، ساماندهی و حفاظت از آثار تاریخی و محوطه های باستانی از مهم ترین ماموریت های این اداره کل است که در اولویت کارها قرار دارد.

فعالی با بیان اینکه گردشگری یک صنعت کاملا تخصصی است، اظهار داشت: استان کرمان در زمینه اقامتگاه های بوم گردی دارای ظرفیت بسیار بالایی است که در کشور نیز سرآمد است، بنابراین باید متناسب با این ظرفیت در راستای جذب گردشگران داخلی و خارجی برنامه ریزی کنیم.

وی با اشاره به ثبت نام هنرمندان صنایع دستی برای دریافت نشان ملی مرغوبیت افزود: ثبت‌نام اولیه این دوره از هفتم مرداد ماه سال جاری به مدت یک ماه در ادارات میراث فرهنگی شهرستان‌ها و یا دفتر توسعه و ترویج معاونت صنایع دستی استان کرمان انجام می‌شود.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: از هنرمندان شاخص و فعال حوزه صنایع دستی در نمایشگاه های ملی و بین المللی دعوت خواهد شد و هنرمندانی که در افزایش کیفیت، نوع بسته بندی وحفظ اصالت محصول خود دقت بالایی به کار ببرند از حمایت این اداره کل بهره مند خواهند شد.

وی تاکید کرد: توزیع عادلانه درآمد حاصل از فروش صنایع دستی در بین هنرمندان صنایع دستی سراسر استان کرمان باید انجام شود و ساماندهی هنرمندان صنایع دستی در دستور این اداره کل قرار دارد.

فعالی با اشاره به برون سپاری بخشی از فعالیت های حوزه صنایع دستی از قبیل آموزش تصریح کرد: سازمان های متولی امر آموزش و اتحادیه صنایع دستی می توانند در این زمینه ورود پیدا کنند.

وی با بیان اینکه آموزش و احیاء رشته های منسوخ شده و یا در حال منسوخ شدن از وظایف این اداره کل است گفت: ارائه مجوز فعالیت، راه اندازی بازارچه های فروش و ایجاد زمینه برای افزایش سطح درآمد فعالان صنایع دستی از دیگر وظایف میراث فرهنگی است.

The post هزینه مرمت آثار تاریخی مشمول معافیت های مالیاتی است appeared first on توریسم آنلاین.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *