نه عادل شاهکار بود، نه گلزار افتضاح

بر خلاف موج سواران فضای مجازی، معتقدم محمدرضا گلزار در اختتامیه جشنواره جام جم کار عجیبی انجام نداده و حرف غریبی نزده که سزاوار این همه انتقاد و حتی دشنام باشد. لطفا عجله نکنید. دلایلم را عرض می کنم خدمتتان.

منتقدان گلزار در روزهای گذشته روی دو نکته دست گذاشته اند و بر اساس همین موارد به او می تازند. این را هم عرض کنم که انتقاد کنندگان از مجری مسابقه برنده باش به دو گروه تقسیم می شوند؛خواص و عوام!

منظور از خواص مجریان محترم و محترمه سازمان عریض و طویل صداوسیماست که این حرف گلزار خیلی بهشان برخورده: «خوشحالم که با حضور من در رسانه ملی، مخاطبان زیادی به تلویزیون اضافه شد.»

و منظور از عوام: بروبچه‌های بعضا مشخص و نامشخص فضای مجازی است که تمجید گلزار از مدیر شبکه سوم سیما را به نوعی چاپلوسی این سوپراستار می دانند؛«از مدیر با درایت شبکه سه جناب آقای فروغی تشکر می کنم لطفا به افتخار آقای فروغی دست بزنید.»

ابتدا به گروه خواص می پردازم. مجریان و گزارشگرانی که مستقیم و غیر مستقیم از گلزار انتقاد می کنند و او را بابت حرفهایش خودشیفته می دانند.

به آنها برخورده که یکی مثل محمدرضا گلزار آمده و اعلام کرده به واسطه حضور من مخاطبان زیادی به تلویزیون اضافه شده اند.

معتقدم نمی شود گفت این گفته گلزار کاملا درست یا کاملا غلط است.

فردوسی پور در سخنانش کنایه های تلخی نثار مدیر شبکه سوم کرد اما پشت بندش بلافاصله از حسن میرباقری معاون پرنفوذ سیمای سازمان صدا و سیما -که طبعا مقامی بالاتر از مدیر شبکه سوم است تمجید کرد-.یعنی مقام پایین تر را کوبید و از مقام بالاتر تمجید کرد. آیا این، خیلی کار بزرگی است؟!محمدرضا گلزار هم طبیعی بود از مدیری که از او حمایت کرده تشکر کند؛آیا این خیلی گناه بزرگی است؟!

به هر حال محمدرضا گلزار طرفداران زیادی دارد که خیلی اشان به خاطر او و حضورش در مسابقه برنده باش پای تلویزیون و شبکه سوم می نشینند و با ذوق و شوق مسابقه اش را نگاه می کنند.

آیا حرف گلزار آن قدر غیر واقعی بوده که به بعضی از مجریان عزیز برخورده؟

و اما عوام و البته بعضی از خواص هم به تمجید گلزار از فروغی مدیر شبکه سوم ایراد می گیرند و این کار او را مصداق -البته با پوزش-«پاچه خواری» می نامند.

نکته اینجاست که در برابر حرف های محمدرضا گلزار، تقریبا همه، چه عوام و چه خواصی که ذکرشان رفت از نوع حرف های عادل فردوسی پور تمجید می کنند و او را پسر شجاع تلویزیون می نامند.

واقعیت اما این نیست. دو نکته از حرفهای فردوسی پور در آن نود ثانیه بولد شده؛ اول همان جا که چند بار گفت سخت ترین سال کاری اش را گذرانده و دوم این که در رسانه خودش هم به او بی مهری شده.

فردوسی پور در سخنانش کنایه های تلخی نثار مدیر شبکه سوم کرد اما پشت بندش بلافاصله از حسن میرباقری معاون پرنفوذ سیمای سازمان صدا و سیما -که طبعا مقامی بالاتر از مدیر شبکه سوم است تمجید کرد-.

یعنی مقام پایین تر را کوبید و از مقام بالاتر تمجید کرد. آیا این، خیلی کار بزرگی است؟!

محمدرضا گلزار هم طبیعی بود از مدیری که از او حمایت کرده تشکر کند؛آیا این خیلی گناه بزرگی است؟!

عادل فردوسی پور البته در اتفاقات فوتبالی در برنامه اش بارها شجاعتش را نشان داده که شاید یکی از مهمترین علت های آن حمایت های چند ساله همشهری قدرتمندش در صداوسیما باشد؛اصغر پورمحمدی که بارها و بارها پشت عادل ایستاد و از او دفاع کرد.

خلاصه این که فکر نمی کنم حرف های محمدرضا گلزار در اختتامیه جشنواره جام جم «افتضاح» یا «بد» بود. شاید «خیلی خوب» نبود اما یقینا خیلی هم بد نبود همانطور که حرف های عادل خان فردوسی پور هم «عالی» نبود اما یقینا خیلی هم خوب و شاهکار نبود!

این یادداشت را در خبرآنلاین هم ببینید.

The post نه عادل شاهکار بود، نه گلزار افتضاح appeared first on توریسم آنلاین.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *