مکان های گردشگری تروندهایم

مکان های گردشگری تروندهایم

تروندهایم یا تروندهیم (به نروژی: Trondheim) سومین شهر بزرگ نروژ است که در شهرستان سور تروندلاگ نروژ واقع شده‌است.

این شهر اولین پایتخت نروژ بود که بعدها پایتخت به اسلو انتقال یافت.

این شهر توسط وایکینگ‌ها در ۹۹۷ بعد از میلاد به عنوان یک منطقه تجاری ساخته شد و  تا سال ۱۲۱۷ پایتخت نروژ بوده است.

تروندهایم در شبه جزیره ای ساخته شد و در انتهای غربی خود به سرزمین اصلی متصل شده است.

این شهر به عنوان مقصد خرید و فرهنگی در میان افراد محبوب است و در بخش‌های مختلف آن می‌توان فروشگاه‌هایی را مشاهده کرد.

همانند سایر شهرهای نروژ (حداقل مناطق شمالی آن) تروندهایم از اواسط مه تا اواسط جولای تاریکی را تجربه نمی‌کند.

این شهر بهترین مکان برای اسکی است.

همچنین بخوانید: جاذبه های توریستی اسلو
 1. کلیسای جامع Nidaros:

این کلیسا توسط پادشاه اولاو ساخته شد. این کلیسا به طور گسترده به عنوان با شکوه ترین کلیسا در اسکاندیناوی شناخته شده است. این کلیسا بی شک جواهری در این شهر است و یکی از جاذبه‌های توریستی برتر در این ناحیه محسوب می‌شود.

پادشاهان در این مکان تدفین شده اند. جناح کلیسا در سبک رمانسک ساخته شده و تحت تاثیر معماری نورمن انگلستان قرار گرفته است.

کل نیمه غربی این کلیسا بعد از سه بار آتش سوزی  در سال‌های ۱۵۳۱، ۱۷۰۸ و ۱۷۱۹  تخریب شده است.

 1. بندر تروندهایم:

این بندر یکی از جاذبه‌هایی است که به هنگام سفر به این شهر قدیمی باید از آن بازدید کنید. باید ساعت‌ها زمان برای بازدید از این منطقه شگفت انگیز اختصاص دهید و به انبارهای چوبی قدیمی که بر روی پایه‌های آبی ساخته شده اند نگاهی بیندازید. بیشتر این موارد به بوتیک‌های زیبا تبدیل شده اند و از آن‌ها برای اقامت استفاده می‌شود.

بهترین و زیباترین دید به این ساختمان‌های جذاب از طریق آب است. طیف وسیعی از تورهای بندری در دسترس افراد قرار دارد که می‌توانند از آن استفاده کنند.

زمانی که در این منطقه هستید اطمینان حاصل نمایید که از موزه دریایی تروندهایم بازدید می‌کنید. این موزه ارتباط عمیق این شهر به دریا را به خوبی نشان می‌دهد.

 1. میدان بازار:

نقطه کانونی تروندهایم، میدان بازار در این شهر است. یکی از جاذبه های اصلی ستون هشت ضلعی بلند در مرکز میدان است که در سال ۱۹۲۳ ساخته شده است.

 1. Munkegata:

Munkegata خیابان اصلی شهر است که از کلیسای مرکزی تروندهایم به Ravnkloa می‌رود و یک فضای باز عمومی در مجاورت بندر است. این خیابان شاهراهی پوشیده از درخت است که برای قدم زدن عالی است. به همین خاطر زمانی که به این ناحیه سفر می‌کنید بهتر است از این خیابان دیدن کنید.

فرصت‌های گشت و گذار شامل بازدید از Tinghus با دو درب برنزی‌اش و نقوش برجسته سرامیکی است که تاریخ شهر را به تصویر می‌کشد. در این ناحیه می‌توانید از کلیسای جامع مدرسه که متعلق به قرن هیجدهم است و موزه هنر Nordenfjeld با طراحی اسکاندیناوی مدرن لذت ببرید.

 1. موزه و کاخ اسقف اعظم:

کاخ اسقف اعظم که متعلق به قرون وسطی است نه تنها قدیمی ترین بنا از نوع خود در اسکاندیناوی است بلکه یکی از بهترین کاخ‌های حفظ شده در اروپا محسوب می‌شود.

تاریخ ساخت این بنا به اواخر قرن داوزدهم بر می‌گردد و بخش غربی آن در حال حاضر میزبان نمایشگاه‌های تاریخی همچون نمایشگاه Norwegian Crown Regalia است که در آن جواهرات و تاج‌های نروژ نگهداری می‌شود. همچنین در این منطقه می‌توانید از موزه ارتش دیدن کنید که تمرکز خوبی بر روی تاریخ ارتش تروندهایم از زمان وایکنیگ‌ها تا جنگ جهانی دوم دارد.

در بخش جنوبی، کاخ موزه اسقف اعظم واقع شده است که در برگیرنده مجسمه‌های اصلی و یافته‌های باستان شناسی از نزدیک کلیسای جامع Nidaros است.

 1. موزه ملی هنرهای تزیینی:

موزه ملی هنرهای تزئینی میزبان مجموعه عظیمی از آثار مدرن و تاریخی همچون مبلمان، نقره، شیشه، منسوجات، سرامیک و طراحی‌هایی است که قدمت آن‌ها به قرن پانزدهم بر می‌گردد. خود موزه یک اثر هنری جذاب و زیباست. داخل این موزه توسط معمار معروف Henry van de Velde در سال ۱۹۰۷ ساخته شده است. علاقه مندان به هنر می‌توانند از مجموعه آثار هنری که قدمت آن ها به سال ۱۸۵۰ بر می‌گردد لذت ببرند.

 1. Stiftsgarden:

Stiftsgarden که در سال ۱۷۷۸ به دست Christine Schøller ساخته شد توسط خانواده سلطنتی نروژ به عنوان اقامت گاه رسمی در تروندهایم استفاده می‌شد. این بنا یکی از بزرگترین ساختمان‌های چوبی موجود در اروپاست و از  سال ۱۸۰۰ میزبان خانواده‌های سلطنتی و مهمانان آنان بوده است.

 1. جامعه علوم و نامه‌های نروژ:

دفتر مرکزی جامعه علوم و نامه‌های نروژ در سال ۱۷۶۰ بنیانگذاری شد و قرن‌هاست که اسناد مهم مرتبط با تاریخ غنی کشور را در خود نگهداری می‌کند. امروزه مجموعه عظیمی که در این دفتر نگهداری می‌شود شامل کتابخانه‌ای از دست نوشته‌های تاریخی به همراه آثار مکشوفه از زمینه‌های مختلف از جمله گیاه شناسی، کانی شناسی، جانور شناسی، هنر کلیسا و آثار باستانی است.

 1. موزه Ringve:

موزه Ringve که در سال ۱۹۵۲ افتتاح شد، موزه ملی نروژ در مورد موسیقی و آلات موسیقی است. این موزه میزبان دو نمایشگاه دائمی است که یکی از آن‌ها موزه ای در خانه بزرگ است که در برگیرنده ابزارهای موسیقی سنتی اروپاست. زمانی که در این منطقه به سر می‌برید اطمینان حاصل نمایید که از جدیدترین موزه شهر یعنی موزه Rockheim دیدن می‌کنید.

این موزه به پاپ و راک اختصاص یافته و موسیقی محبوب نروژی ها را از  سال ۱۹۵۰ تا به امروز نشان می‌دهد.

 1. فستیوال سنت اولاو در تروندهایم:

این فستیوال یک جشن ده روزه است که در آن از قدیس مشهور قدردانی می شود.

این فستیوال در برگیرنده برنامه‌های مختلفی همچون برگزاری کنسرت است.

ویژگی اصلی این جشنواره اجرای سنتی Nidaros است که ۹ بازیگر دارد.

 1. Munkholmen:

تنها یک مایل خارج از تروندهایم  در Trondheimfjord، جزیره‌ی Munkholmen واقع شده است. بازدید کنندگان می‌توانند برجی که در این ناحیه به خوبی حفظ شده و متعلق به صومعه Nidarholm است را از نزدیک ببینند.

 1. Fjellseter Gråkallen:

یک گردش لذت بخش از تروندهایم به Fjellseter است که منطقه ای محبوب برای انجام فعالیت‌هایی همچون اسکی است.

این منطقه از غرب شهر، ۵ مایل فاصله دارد. مسیر آن به قله Gråkallen با ۱۸۲۴ فوت منتهی می شود که دارای دید زیبایی به Trondheimfjord و کوه‌های امتداد مرز سوئدی است.

نمای خوب دیگری که از شهر وجود دارد را می‌توان از رستوران اگون در Tyholt-tarnet به دست آورد.

همچنین بخوانید: دیدنی های شهر استاوانگر کشور نروژ

زمانی که در تروندهایم هستیم در چه مکانی اقامت داشته باشیم؟

جاذبه‌ها و مکان‌های توریستی تروندهایم در مرکز شهر جمع شده اند و این مکان بهترین نقطه برای اقامت است. بیشتر این هتل‌ها فاصله بسیار کمی از جاذبه‌های شهر همچون کلیسای جامع، میدان بازار و بندر دارند.

در ادامه برخی از هتل‌هایی که می‌توانید در آن اقامت داشته باشید را معرفی خواهیم کرد:

 • هتل‌های لوکس و مجلل: هتل‌های لوکس زیادی در این شهر وجود ندارد اما برخی از هتل‌های زیبایی که در این ناحیه یافت می‌شود را در ادامه بیان می‌کنیم. در نزدیکی بندر و پیاده روی ۵ دقیقه ای از شهر، هتل Clarion Hotel & Congress Trondheim قرار گرفته است که میزبان کنفرانس‌های متعددی است . Pirbadet بزرگترین مجتمع استخری نروژ و Rockheim نیز در نزدیکی این هتل قرار گرفته اند. همچنین در نزدیکی بندر و نیز ایستگاه مرکزی تروندهایم Scandic Nidelven واقع شده است که برای صبحانه های رایگان و خوشمزه خود در میان افراد مشهور است. Radisson Blu Royal Garden Hotel نیز دارای استخر است و موارد برجسته رنگی در خود دارد.
 • هتل‌هایی با قیمت متوسط: هتل Scandic Bakklandet تنها ۱۰ دقیقه از کلیسای جامع و سایر جاذبه‌های اصلی شهر فاصله دارد. از ایستگاه مرکزی تروندهایم تنها ۶ دقیقه تا این هتل راه است.
 • هتل‌هایی با قیمت کم: اگر دوست دارید از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید هتل BEST WESTERN Chesterfield تنها چند دقیقه از ایستگاه قطار فاصله دارد و اتاق‌های زیبایی در اختیار افراد می گذارد. City Living Scholler Hotel & Apartments نیز تنها چند بلوک از کلیسای جامع، فروشگاه‌ها، رستوران‌ها و کافه‌های اطراف فاصله دارد. این هتل به خاطر ساختاری که شبیه آپارتمان است برای اقامت‌های طولانی مدت عالی خواهد بود. P-Hotels Brattora هم اتاق‌های تمیزی دارد و درست نزدیک ایستگاه مرکزی تروندهایم واقع شده است.

نوشته مکان های گردشگری تروندهایم اولین بار در مجله سفر پدیدار شد.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *