منطقه مناسب خرید «نوساز کوچک‌متراژ» در بازار مسکن

یافتن آپارتمان نوساز کوچک و متوسط متراژ که در چند ماه اخیر کمیاب شده بود، در حال حاضر در عمده مناطق تهران تقریبا نایاب شده است.

دنیای اقتصاد: بررسی موتورهای جست‌وجوی معتبر ملکی حکایت از آن دارد که یافتن آپارتمان نوساز کوچک و متوسط متراژ (تا ۷۰ مترمربع) در اغلب مناطق شهر بسیار دشوار شده است، طوری که به اذعان مشاوران املاک از هر ۱۰ آپارتمان فایل شده نزد بنگاه‌ها، اغلب بیشتر از یک مورد دارای دو ویژگی توامان نوساز بودن و متراژ کوچک یا متوسط نیست.

این وضعیت اگرچه طی سال‌های اخیر همواره به‌عنوان مانع ضد رونق در بازار مسکن وجود داشته است، اما با توجه به رکود عمیقی که اکنون در بازار مسکن حاکم است، مشکل کمبود نوساز‌های تا ۷۰ مترمربع از همیشه پررنگ‌تر شده است، چراکه سازنده‌هایی که در این گروه متراژی ساخت و ساز کرده‌اند، اغلب از عرضه ملک خود در این بازار منصرف شده‌اند. بسیاری از سازنده‌ها منتظر هستند تا از ثبات نسبی قیمت‌ها چه در بازار مسکن و چه در بازار انواع مصالح ساختمانی و البته بازارهای هدف سرمایه‌گذاران نظیر ارز و سکه مطمئن شوند و سپس نسبت به عرضه ملک خود با قیمتی که از مناسب بودن آن با توجه به شرایط اقتصادی مطمئن هستند، اقدام کنند. در نتیجه این تحلیل سازنده‌ها، یافتن آپارتمان نوساز کوچک‌متراژ از همیشه سخت‌تر شده است.

البته واسطه‌های ملکی می‌گویند اگر کسی اصرار به خرید چنین آپارتمانی دارد، حتی در این وضعیت خواب عمیق زمستانی بازار مسکن نیز می‌تواند با مراجعه به مناطق فرسوده، گزینه‌های بیشتری در گروه آپارتمان‌های نوساز تا ۷۰ مترمربع پیدا کند، چراکه در این بافت‌ها عمده ساخت‌وسازها با توجه به قواره محدود املاک در همین گروه متراژی صورت می‌گیرد و در نتیجه عمده عرضه در بافت‌های فرسوده، نوساز کوچک و متوسط متراژ است.

 آپارتمان نوساز کوچک‌متراژ

The post منطقه مناسب خرید «نوساز کوچک‌متراژ» در بازار مسکن appeared first on توریسم آنلاین.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *