محدودیت‌های ارزشی مانع گردشگری شده‌اند | رودربایستی‌ را کنار بگذاریم ؛با فقها صحبت کنیم

محدودیت‌های ارزشی مانع گردشگری شده‌اند

پارس توریسم: محسن هاشمی در آیین بزرگداشت روز جهانی گردشگری در برج میلاد با اشاره به برخی از محدودیت‌های ایدئولوژیک در جذب گردشگر و رفع آن گفت: در حوزه داخلی نیز از نظر قوانین اجبار نداریم که نسبت افراد برای ورود به هتل‌ها بررسی شود اما هویت باید بررسی شود که از ظرفیت فقه برای حل این موضوع باید استفاده شود.

وی گفت: حداقل ۲۰۰ هزار تخت گردشگری در کشور ثبت شده که یک سوم آنها در تهران است اما تاکنون نتوانستیم هتل‌های بین‌المللی در پایتخت داشته باشیم تا تهران مقصد گردشگری شود.

هاشمی با بیان اینکه در صنعت گردشگری با کمترین سرمایه‌گذاری می‌توان بیشترین شغل را ایجاد کرد گفت: متکی بودن به درآمدهای حاصل از نفت و محدودیت‌های ایدئولوژیکی و ارزشی از موانع توسعه صنعت گردشگری در کشور و شهر تهران است.

رئیس شورای شهر تهران داشتن امنیت، سیستم بانکی مناسب، ثبت سفارش در فضای مجازی و برخورداری از هتل‌های مناسب را در جذب گردشگر تاثیرگذار دانست و افزود: متاسفانه به دلیل محدودیت‌هایی از جمله ترانزیت هوایی، تهران در جذب گردشگر در شرایط سیاه چالگی است و مسئولان باید اقداماتی در این زمینه انجام دهند.

هاشمی با اشاره به تصویب احداث شهرک فرودگاهی در مجاورت فرودگاه امام خمینی(ره) گفت: از وزارت راه و شهرسازی درخواست می‌کنیم که ایجاد و توسعه این شهرک را در دستور کار قرار دهد. هر چند که فرودگاه امام خمینی(ره) جزء تهران محسوب نمی‌شود اما با توجه به محدودیت‌های موجود می‌تواند بر این شهر اثرگذار باشد. قرار بود با راه اندازی فرودگاه امام خمینی (ره) ۴۰ میلیون سفر انجام شود اما اکنون این رقم کمتر از ۱۰ میلیون است که امیدواریم با اقدامات مسئولان عملیات ترانزیتی در این فرودگاه توسعه پیدا کند.

وی افزود: در موضوع ترانزیت هوایی، فرودگاه‌های مهرآباد و امام خمینی(ره) در ارتفاع یکهزار و ۲۰۰ متر از سطح دریا قرار گرفته در حالیکه فرودگاه‌های دبی یا استانبول در سطح صفر تا ۱۰ از سطح دریا قرار دارند که این موضوع می‌تواند ۷۰ درصد سفرهای ترانزیتی شرق به غرب و برعکس را جذب کند اما به دلیل محدودیت‌هایی از جمله ایدئولوژیکی از این درآمد ترانزیتی محروم هستیم.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران درباره تبدیل ستاد گردشگری شهرداری به سازمان گفت: این اقدام نباید از نظر هزینه پرسنل باری بر دوش شهرداری باشد بلکه باید درآمدزایی داشته باشد و تهران تبدیل به مقصد گردشگری شود.

منبع:چمدان

نوشته محدودیت‌های ارزشی مانع گردشگری شده‌اند | رودربایستی‌ را کنار بگذاریم ؛با فقها صحبت کنیم اولین بار در پارس توریسم. پدیدار شد.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *