طرح سئوال از وزیر راه‌ در مجلس برای گران فروشی بلیت هواپیما

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از طرح سوال از اسلامی وزیر راه و شهرسازی به علت گران فروشی بلیت هواپیما و عدم نظارت بر این روند خبر داد.

خبرگزاری تسنیم: نادر قاضی پور از به جریان افتادن طرح سئوال از محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در مجلس خبر داد و اظهار کرد:‌ این طرح سئوال توسط بنده و علیرضا محجوب نماینده مردم تهران در مجلس کلید زده شده و در هفته‌های آتی در کمیسیون عمران مجلس مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

وی با بیان این‌که تلاطمات بازار پروازهای هوایی و نحوه فروش بلیت هواپیما مهم ترین محورهای سئوال از وزیر راه، افزود:‌ متاسفانه شاهدیم قیمت بلیت پروازهای هوایی در ایام پرترافیک مانند 28 صفر، اربعین، محرم و ایام تابستان به میزان چشمگیری افزایش پیدا می کند، این در حالی است که به غیر از این ایام، قیمت بلیت هواپیما بسیار پایین تر و کمتر است.وی ادامه داد: تلاطمات و افزایش و کاهش بلیت هواپیما نشان دهنده آن است که جریان قوی دلال بازی در این عرصه قرار دارد و وزارت راه و شهرسازی و سازمان های زیر مجموعه هیچ اقدامی برای کنترل این بخش صورت نمی دهند.

قاضی پور با اعلام اینکه قطعا پروازهای چارتری باید متوقف و حذف شود، گفت: پروازهای چارتری موجب شده که شرکت های فروش بلیت از وضعیت نا به سامان سوء استفاده کرده و بلیت 200 هزار تومانی را به مشتری یک میلیون تومان بفروشند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر این‌که سازمان هواپیمایی و وزارتخانه باید برای قیمت بلیت هواپیما حداقل و حداکثر تعیین کنند تا سوء استفاده‌گران و دلالان نتوانند از ایام پرترافیک بهره ببرند، گفت: وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده بخشی از پروازهای چارتری در سیستم بلیت فروشی باقی می ماند، حال باید اسلامی وزیر راه و شهرسازی با حضور در مجلس به این گونه اقدامات پاسخ دهد.

The post طرح سئوال از وزیر راه‌ در مجلس برای گران فروشی بلیت هواپیما appeared first on توریسم آنلاین.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *