صدور روزانه ۷۰ هزار گذرنامه برای زائران اربعین حسینی

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اقدامات انجام شده برای اربعین حسینی، گفت: امسال با کار شبانه‌روزی و ظرفیت سازی‌های مناسب روزانه ۷۰ هزار گذرنامه صادر می‌شود.

ایسنا: سردار حسین اشتری در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان خوزستان اظهار داشت: امسال برابر پیش بینی‌ها جمعیت زیادی برای عتبات عالیات مشرف می‌شوند؛ به همین دلیل برای آمادگی بیشتر نیروی انتظامی از حدود ۲۰ روز بعد از اربعین سال گذشته جلسات مشارکتی برای برگزاری باشکوه‌تر امسال برگزار شده که آخرین جلسه آن نیز هفته قبل برگزار و هماهنگی‌ها صورت گرفت.

وی با بیان اینکه یکی از مجموعه‌هایی که بیشترین کار و نیرو را در این ایام به کارگیری کرده، نیروی انتظامی است، تصریح کرد: نیروی انتظامی در راهپیمایی اربعین حسینی از تمام ظرفیت استان‌ها همچنین نیروهای کمکی استفاده کرده و بیش از ۳۰ هزار نفر در مرزها مشغول خدمت هستند.

اشتری، مهم‌ترین موضوعات مد نظر نیروی انتظامی را امنیت زائران، تسهیل در تردد و مسیرهای منتهی به مرزها دانست و گفت: سال گذشته در ایام ماه صفر روزی ۱۲ هزار گذرنامه صادر می‌شد که امسال با کار شبانه روزی و ظرفیت سازی به ۷۰ هزار گذرنامه در روز رسیده است.

وی ادامه داد: با توجه به این که احتمال می‌رود برخی از زائران که برای دریافت گذرنامه اقدام کرده‌اند در زمان مورد نظر آماده نشود، هماهنگی‌های لازم با کشور عراق صورت گرفت و توافق بر این شد که با برگ تردد موقت در این راهپیمایی شرکت کنند.

فرمانده ناجا بیان داشت: از ابتدای محرم تا روز سوم صفر ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار درخواست صدور گذرنامه داشته‌ایم که نسبت به سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش داشته؛ همچنین تردد زائران در سال گذشته بیش از ۸۷ هزار نفر بود که امسال به ۴۵۳ هزار و ۳۰۰ نفر افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: در مرزهای چهارگانه حدود ۲۰ درصد گیت‌های کنترلی افزایش یافته و کنترل اولیه قبل از ورود به سالن‌های پایانه صورت می‌پذیرد.

اشتری با تاکید بر اینکه نیروهای انتظامی، مرزبانی و یگان ویژه آمادگی کامل برای انجام ماموریت اربعین حسینی را دارند، اظهار داشت: خداوند را شاکریم که خدمتگزار زائران اربعین حسینی باشیم و این برکتی برای یک سال کار ما است و ان شاء الله مورد رضای امام زمان (عج) و امام حسین (ع) باشد.

بنابراعلام سایت پلیس، فرمانده نیروی انتظامی در پایان خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی با تمام توان برای خدمتگزاری به زائران اباعبدالله الحسین (ع) در مسیر رفت و برگشت آماده می‌باشد.

The post صدور روزانه ۷۰ هزار گذرنامه برای زائران اربعین حسینی appeared first on توریسم آنلاین.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *