دو طرفه شدن محور مهران-ایلام/سایت‌ها نمی‌توانند بلیت اتوبوس بفروشند

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از دو طرفه شدن محور مهران-ایلام از ۱۰ صبح امروز خبر داد و گفت: سایت‌های فروش اینترنتی حق ندارند بلیت اتوبوس بفروشند و تنها شرکت‌های حمل و نقلی می‌توانند این کار را انجام دهند و غیرقانونی بودن فروش اینترنتی بلیت اتوبوس توسط این سایت‌ها را به دادستانی اطلاع داده‌ایم.

ایسنا: دیروز و پریروز اوج سفر بازگشت زائران اربعین از مرزهای چهارگانه بود، چرا که به ترتیب ۳۱۳ هزار نفر و ۳۴۴ هزار نفر در این روزها از عراق به کشور بازگشتند.

مهران قربانی – معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای – درباره‌ی آخرین وضعیت ترافیکی و جاده‌ای مرزهای چهارگانه و محورهای مواصلاتی آنها به ایسنا، اظهار کرد: دیروز و پریروز مسیرهای مواصلاتی مرزهای چهارگانه به ویژه محور مهران – ایلام ترافیک بسیار سنگین تجربه کرد، چرا که در این روزها به ترتیب ۳۱۳ هزار نفر و ۳۴۴ هزار نفر از زائران از این مسیرها عبور کردند.

وی ادامه داد: ساعت ۱۰ صبح روز گذشته به دلیل ترافیک بسیار سنگین در محور مهران – ایلام، این مسیر تا ۱۰ صبح امروز یک طرفه شد و امروز محدودیت تردد در این مسیر را برطرف کرد.

قربانی با بیان این‌که وضعیت ترافیکی مرزهای چهارگانه کشور و محورهای مواصلاتی آنها در حال حاضر پایدار بدون مشکل و روان است، اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود بیش از ۴۰۰ هزار نفر از زائران ایرانی همچنان در عراق باشند که طی امروز و فردا ۴۰۰ هزار نفرشان به کشور بازگشته و حدود ۵۰ هزار نفر دیگر از زائران بعد از روز سه‌شنبه به ایران می‌آیند.

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اشاره به این‌که با توجه به توزیع نرمال و متوازن سفر از سوی زائران مشکلات ترافیکی پارسال در سال جاری به وجود نیامد، ادامه داد: حدود ۷۰۰۰ دستگاه ناوگان اتوبوسی کشور برای امروز و فردا درگیر خواهد شد و بقیه ناوگان اتوبوسی در کشور فعالیت می‌کنند البته تاکنون هیچ مشکلی در ارائه‌ی خدمات به دیگران مسافران وجود نداشت و با توجه به محدودیت اتوبوس در این ایام کوتاه سفرها به صورت تجمیع شده از سوی شرکت‌های حمل و نقلی برنامه‌ریزی شد. همچنین با توجه به این‌که مشکلی در تامین ناوگان اتوبوسی مورد نیاز زائران در روزهای اوج سفر بازگشت آنها نداشتیم، طرح تردد اتوبوس‌ها از مرز مهران تا پایانه‌های معین در نظر گرفته شده لغو شد و اتوبوس‌ها مستقیما زائران را از مرز مهران به مقاصد نهایی‌شان جابه‌جا کردند.

وی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که برخی از فروشنده‌های بلیت اتوبوس به ویژه سایت‌ها در این ایام قیمت بلیت اتوبوس را به صورت غیرقانونی افزایش دادند، گفت: تمام سایت‌هایی که بلیت می‌فروشند غیررسمی و غیرقانونی کار می‌کنند، چرا که آنها هیچ مجوزی از سازمان راهداری دریافت نکردند. بنابراین تنها شرکت‌های حمل و نقلی می‌توانند بلیت اتوبوس را به صورت اینترنتی یا حضوری بفروشند. در این راستا غیرقانونی و غیررسمی بودن فروش بلیت اتوبوس از سوی این سایت‌ها را به دادستانی اعلام کرده‌ایم تا با آنها برخورد شود.

The post دو طرفه شدن محور مهران-ایلام/سایت‌ها نمی‌توانند بلیت اتوبوس بفروشند appeared first on توریسم آنلاین.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *