حمایت مدیریت شهری از سرمایه‌گذاران برای احیای خانه‌های تاریخی

شهردار تهران از حمایت مدیریت شهری از بخش خصوصی برای احیای خانه‌های تاریخی خبر داد.

ایسنا: پیروز حناچی به مناسبت آغاز هفته تهران از بخش‌های مختلف پروژه پهنه رودکی بازدید کرد و در جریان آخرین وضعیت ایجاد پهنه رودکی قرار گرفت.

شهردار تهران در ادامه به یکی از کافه‌های قدیمی پهنه رودکی رفت که پیش از این به انبار تبدیل شده بود و با اشاره به تجربه موفق تبدیل این خانه قدیمی به کافه گفت: در منطقه شش، ۱۱ و ۱۲ خانه‌های قدیمی واجد خصیصه‌های میراثی وجود دارند که از پتانسیل فرهنگی بالایی برخوردار هستند.

وی با بیان اینکه جهت‌گیری عمومی شورا و شهرداری این است که اگر بخش خصوصی در این حوزه سرمایه گذاری کند، ما نیز حمایت کنیم، گفت: به همین دلیل در منطقه ۶ و ۱۱ گالری، کافه کتاب، موزه و غیره که با سرمایه گذاری بخش خصوصی ایجاد شده در حال توسعه است.

حناچی با اشاره به حمایت مدیریت شهری از سرمایه‌گذاران اظهارکرد: طرح تثبیت واحدهای با ارزش و پهنه رودکی در کمیسیون ماده ۵ در حال بررسی است که غلبه آثار فرهنگی بر مسکونی مورد توجه قرار گرفته است. این کار حرکت خوبی است چرا که اقتصاد مبتنی بر فرهنگ همواره مورد توجه است و این مسئله نیز به عنوان یک ابزار مورد توجه قرار گرفته است.

شهردار تهران با بیان اینکه تبدیل خانه‌های قدیمی که عمدتا تغییر کاربری به گالری، کافه کتاب و موزه موتور داده شده، جاذبه شهری ایجاد می‌کند و می‌تواند مقصد گردشگری شود، تصریح کرد: در مورد حمایت شهرداری از این مجموعه‌ها شهرداری قبلا چنین مکان‌های را تجاری محسوب می‌کرده در حالی که مسکونی است و در نظر داریم حمایت‌های بیشتری از این مشاغل داشته باشیم.

به گزارش ایسنا حناچی در ادامه از روند بازسازی عمارت منشی باشی در خیابان نوفل لوشاتو بازدید کرد.

در این بازدید احمد مسجد جامعی و آرش میلانی – اعضای شورای شهر – حناچی را همراهی می‌کردند.

The post حمایت مدیریت شهری از سرمایه‌گذاران برای احیای خانه‌های تاریخی appeared first on توریسم آنلاین.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *