بازدید معاون رئیس‌‌جمهوری از جشنواره ملی فرهنگ و هنر اقوام ایرانی در دانشگاه شریف

علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، امروز سه شنبه ۲۹ آبان ۹۷ با حضور در دانشگاه صنعتی شریف به همراه پویا محمودیان معاون صنایع دستی کشور و محمود فتوحی رئیس دانشگاه صنعتی شریف و تعدادی از مدیران این دانشگاه از بخش های مختلف جشنواره ملی فرهنگ و هنر اقوام ایرانی در این دانشگاه بازدید کرد.

مونسان در این بازدید با حضور در غرفه های مختلف با هنرمندان استان های گوناگون از نزدیک گفت و گو کرد و خواستار تداوم برگزای چنین نمایشگاهی در اماکن مختلف از جمله محیط های دانشگاهی و آموزشی شد.

معاون رئیس جمهوری همچنین از نمایشگاه مربوط به دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بازدید به عمل آورد.

مونسان در گفت و گو با هنرمندان و غرفه داران از برنامه های حمایتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از هنرمندان صنایع دستی، فعالان حوزه میراث فرهنگی و گردشگری خبر داد.

او در گفت و گو با هنرمندان صنایع دستی با اشاره به اهمیت توجه به سلیقه مشتری از آن ها خواست تا تولیدات خود را بر اساس الگوهایی زیبا و بر مبنای سلیقه مشتری تولید کنند تا در بازار فروش نیز موفقیت بیشتری کسب کنند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همچنین با اشاره به طرح های حمایتی دولت تدبیر و امید و سازمان میراث فرهنگی از هنرمندان صنایع دستی از پیگیری های جدی این سازمان برای بیمه هنرمندان صنایع دستی و نیز ارائه تسهیلات ارزان قیمت برای آن ها خبر داد.

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همچنین با حضور در بخش دیگری از دانشگاه صنعتی شریف، از نمایشگاه دفاع مقدس نیز بازدید کرد.

جشنواره ملی فرهنگ و هنر اقوام ایرانی از ۲۶ تا۳۰ آبان ماه سال جاری به مدت ۵ روز توسط معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه صنعتی شریف و با پیام «ایران، در شریف» برگزار می شود.

در این جشنواره آثار هنری، تاریخی، ادبی و علمی هر استان، نمادهای مهم استان ها از موسیقی، لباس، غذاهای محلی، صنایع دستی، سوغات، آداب و سنن و تئاتر آیینی در ۵۰ غرفه نمایش داده می شود.

منبع

نوشته بازدید معاون رئیس‌‌جمهوری از جشنواره ملی فرهنگ و هنر اقوام ایرانی در دانشگاه شریف اولین بار در پارس توریسم. پدیدار شد.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *