ایران میزبان نشست وزرای گردشگری کشورهای عضو اکو در سال ۲۰۲۱

ایران میزبان نشست وزرای گردشگری

پارس توریسم: در این نشست که در روزهای ۱۱ و ۱۲ مهر برگزار شد، دکترعلی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی جمهوری اسلامی ایران حضور داشت.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشورمان در سفر دو روزه خود به تاجیکستان علاوه بر حضور در سومین نشست وزرای گردشگری کشورهای عضو اکو، با وزیر امور خارجه و رئیس کمیته گردشگری تاجیکستان (بالاترین مقام گردشگری این کشور) دیدار کرد و در حاشیه این نشست با رسانه‌های این کشور در خصوص گسترش همکاری‌گفت‌وگو کرد.

از مصوبات اصلی نشست وزرای گردشگری کشورهای عضو اکو، می‌توان به  تصویب اصول توسعه پایدار در حوزه گردشگری، تصویب برنامه اقدام و عمل در راستای اصول توسعه گردشگری پایدار در بین کشورهای اکو اشاره کرد.

تصویب پروژه‌های کاربردی در زمینه ایجاد شبکه یکپارچه تور اپوراتورها و سایر ذی‌نفعان گردشگری در منطقه اکو از دیگر تصمیماتی بود که در این نشست اتخاذ شد.

همچنین اعضا در خصوص مکانیزم‌هایی برای تسهیل رفت‌وآمد گردشگران در حوزه اکو به توافق رسیدند.

پروپوزال انتخاب پایتخت گردشگری اکو که به ابتکار ایران مطرح شده بود مورد تصویب وزیران گردشگری قرار گرفت و شهرهای ساری و اردبیل از ایران به‌عنوان پایتخت گردشگری اکو برای سال‌های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ انتخاب شدند.

همچنین در این نشست میزبانی ایران از نشست وزرای گردشگری کشورهای عضو اکو در سال ۲۰۲۱ مورد تصویب قرار گرفت.

منبع: میراث‌آریا

نوشته ایران میزبان نشست وزرای گردشگری کشورهای عضو اکو در سال ۲۰۲۱ اولین بار در پارس توریسم. پدیدار شد.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *