الاکلنگ بازی بین مرز ۲ کشور!

یک پروژه هنری چیدمان (installation) در مرز مکزیک و ایالات متحده در روزهای اخیر بازتاب ‌گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های مختلف به دنبال داشت.

ایسنا: کودکان مکزیکی و آمریکایی در تعطیلات آخر هفته، در مرز مکزیک و ایالات‌ متحده فرصت بازی توسط یک الاکلنگ که از مرز دو شهر «ال پاسو» و «‌چیئوائوا» می‌گذرد را پیدا کردند.

این پروژه هنری که «دیوار الاکلنگی» نام دارد، به منظور ایجاد حس اتحاد بین دو کشور انجام شده است.

این پروژه هنری که در آن چند الاکلنگ صورتی از بین میله‌های فلزی مرز مکزیک و ایالات متحده ردشده است و برای مردم هر دو سمت امکان بازی کردن را فراهم می‌کند، واکنش گسترده کاربران فضای مجازی را به دنبال داشت. این پروژه توسط استودیو معماری «Rael San Fratello» اجرا شده است. از ارائه طرح اولیه این پروژه حدود ۱۰ سال زمان می‌گذرد. اجرای برنامه ساخت فنس در مرز مکزیک و ایالات متحده در سال ۲۰۰۶، الهام‌بخش این پروژه بوده است.

استودیو معماری «San Fratello» در ایمیلی به مجله ‌«آرن نت نیوز» اعلام کرد: «مرز فلزی بین مکزیک و ایالات متحده نقش مهمی در روابط این دو کشور ایفا می‌کند و ساخت دیوار بین دو کشور به وخامت شرایط می‌افزاید. این دیوارها نه تنها کشورها را از هم جدا می‌کند بلکه در جدا کردن مذهب‌ها، شهرها، همسایه‌ها، خانواده‌ها و کودکان از والدینشان نیز دخیل است.»

معماران این پروژه هنری از برنامه‌های آینده خود برای مرز مکزیک و ایالات متحده نیز رونمایی کردند. «دیوار بوریتو» که یک آشپزخانه بدون سقف با پیشخوانی متصل به دیواره‌های فلزی است که امکان صرف غذا در هر دو سمت مرز را فراهم می‌کند و «دیوار حیات وحش»‌ که محفظه‌هایی مخصوص برای عبور حیوانات را فراهم می‌کند، از جمله برنامه‌های جدید این استودیو معماری است.

«‌دونالد ترامپ» در کمپین انتخاباتی سال ۲۰۱۶ خود قول ساخت دیواری در مرز ایالات متحده و مکزیک را داد. اجرای این برنامه در اوایل سال جاری منجر به ۳۵ روز تعطیلی دولت در اعتراض به تامین بودجه ساخت دیوار مرزی شد.

The post الاکلنگ بازی بین مرز ۲ کشور! appeared first on توریسم آنلاین.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *