افزایش ۹۷ درصدی پروازهای حج نسبت به سال قبل

مدیرعامل ایران ایر با بیان اینکه در روز ۱۵ مردادماه عملیات حج امسال با اعزام ۸۸ هزار و ۵۶۱ نفر به پایان رسید گفت: تعداد زائران امسال ۹۸ درصد و تعداد پروازها ۹۷ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

ایسنا: تورج دهقان زنگنه، مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) در نشست خبری اظهار کرد: هما با افتخار عملیات رفت حج تمتع سال ۱۳۹۸ را به پایان رساند و با اقتدار ان‌شاءالله برای عملیات برگشت آماده می شود. دیشب با انجام پرواز ۱۴۵۶ در ساعت ۲۲:۲۰ از فرودگاه حضرت امام (ره) به فروگاه جده آخرین پرواز عملیات رفت را به بیت الله الحرام در سال جاری انجام دادیم.

وی با اشاره به آمار عملیات اعزام زائران حج تمتع سال ۱۳۹۸ که توسط ایران ایر انجام شد گفت: عملیات از ۱۷ تیرماه ۹۸ آغاز و در ۱۵ مردادماه به پایان رسید. ۸۸ هزار و ۵۶۱ نفر در قالب ۳۶۰ پرواز اعزام شدند. ۴۳ درصد پروازها به میزان ۱۵۳ پرواز به جده و ۵۷ درصد پروازها به میزان ۱۸۵ پرواز به مدینه منوره انجام شد. میانگین تاخیر پروازها نیز ۱۹ دقیقه بوده است.

مدیرعامل ایران ایر تصریح کرد: اعزام زائران از طریق فروگاههای حضرت امام (ره)، اهواز، ارومیه، بیرجند، بندرعباس، بوشهر، تبریز، رشت، زنجان، زاهدان، ساری، شیراز، کرمان، کرمانشاه، گرگان، مشهد و همدان بود که بیشترین پرواز در فرودگاه امام (ره) و کمترین آن در فرودگاه رشت انجام شد. همچنین تعداد هواپیماهای فعال در این عملیات ۹ فروند بود.

زنگنه با بیان اینکه تعداد زائران حج ۹۸ نسبت به حج ۹۷ بالغ بر ۹۸ درصد افزایش داشته است گفت: تعداد پروازها نیز ۹۷ درصد و ایستگاههای عملیاتی ۷۰ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته اند.

به گفته وی، در عملیات رفت حج سال جاری ۶۱ نفر خلبان، ۲۶ کمک خلبان، ۱۳مهندس پرواز، ۸۰ سرمهماندار و ۳۰۰ مهماندار حضور داشتند. ۳۰ هزار نفر ساعت چک برنامه ای و تغییر چیدمان هواپیما قبل از پرواز زائرین آغاز شد. مهندس همراه پرواز نیز ۴۲۹۴ نفر ساعت بود. متخصص اعزامی به ایستگاهها هم ۳۰ نفر بودند.

مدیرعامل ایران ایراظهار کرد: تعمیر بال صدمه دیده هواپیمای ایرباس در کمتر از ۶ ساعت و تعویض موتور یک هواپیما از جمله اقدامات موفقیت آمیز در جریان حج امسال بود. فشار زیاد بر ما نشان از استحکام و سختکوشی همکاران ما دارد. از سوی دیگر ما زمینه را برای همکاری سایر دست اندرکاران صنعت هوایی فراهم کردیم.

وی در پاسخ به سوالی درباره خصوصی سازی ایران ایر گفت: خصوصی سازی هما فعلا متوقف شده است.

زنگنه در ابتدای این نشست خبری با اشاره به ۱۷ مرداد روز خبرنگار اظهار کرد: خبرنگاران به عنوان پیش قراولان عرصه اطلاع رسانی خدمت می کنند. رسالت اصحاب رسانه بسیار خطیر و حساس است؛ چنانچه خداوند در قرآن به قلم سوگند یاد کرده است. امیدوارم در راستای اعتلای ایران و ایرانی همیشه پیشرو و موفق باشید.

مدیرعامل هما درخصوص عدم نفع این شرکت در پروازهای حج امسال گفت: شرکت ایران ایر با یک میلیون و ۲۵۹ هزار یورو ظرفیت از دست رفته صندلیهای اکونومی و یک میلیون و ۷۰۰ هزار یورو عدم نفع در بخش بیزینس کلاس مواجه بود.

The post افزایش ۹۷ درصدی پروازهای حج نسبت به سال قبل appeared first on توریسم آنلاین.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *