اسکله‌های گردشگری قشم روز شنبه تعطیل است

 ارتفاع موج در سواحل جنوبی جزیره قشم به چهار پا رسیده است و از این رو اسکله‌های گردشگری قشم روز شنبه به طور کامل تعطیل است.

ایرنا: رئیس اداره بنادر و دریانوردی قشم روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: بر این اساس از فعالیت شناورهای تفریحی در اسکله‌های کندالو و شیب دراز برای تردد به جزیره هنگام جلوگیری به عمل آمد.

علی اشتری افزود: سرعت بادهای جنوب شرقی در جنوب و غرب جزیره قشم به ۲۴ نات رسیده و وسعت دید بین ۲ تا ۶ کیلومتر است.

وی با بیان اینکه تامین ایمنی در مسافرت‌های دریایی از جمله مهمترین اولویت‌های سازمان بنادر است، تصریح کرد: از مسافران و گردشگران درخواست می‌شود تا از تجمع در این بنادر خودداری کنند.

رئیس اداره بنادر و دریانوردی قشم ادامه داد: هوای ابری،غبار محلی و وزش باد پدیده های قالب صبح امروز قشم هستند.

وی افزود: برای بعد از ظهر نیز افزایش ابر، رعد و برق، رگبار باران و افزایش باد لحظه ای پیش‌بینی می‌شود.

اشتری اظهار کرد: با توجه به پایش دریا، تردد شناورهای مسافری در مسیر بندر شهید ذاکری به بندرعباس و هرمز و همچنین تردد لندینگ‌کرافت ها در مسیر بندرهای لافت-پُهل در حال انجام است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اخطار هواشناسی مبنی بر شرایط ناپایدار جوی و افزایش سرعت بادهای جنوب شرقی احتمال اختلال در تردد شناورهای مسافری در محدوده قشم، هرمز و لارک وجود دارد.

اشتری افزود: از این رو به گردشگران و مسافران توصیه می‌شود برنامه‌ریزی دقیقی برای سفر خود اتخاذ کنند.

هشت اسکله گردشگری در مناطق شیب‌دراز، کندالو، هنگام، لافت، گورزین، سهیلی، طبل و گوران شهرستان قشم فعالیت می‌کنند. این شهرستان ۱۹ اسکله مسافری، تجاری و گردشگری دارد.

جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر داز توابع هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان در میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده‌است.

The post اسکله‌های گردشگری قشم روز شنبه تعطیل است appeared first on توریسم آنلاین.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *